БлогСтатті

Полярна катаракта — що це, причини, симптоми та лікування

Полярна катаракта є серйозною офтальмологічною патологією, яка може суттєво впливати на якість зору. Саме тому недуга потребує компетентної медичної допомоги, а не самолікування за допомогою народної медицини чи інших порад в Інтернеті.

Розуміння причин, симптомів і методів лікування цього захворювання дає змогу вчасно звернутися по кваліфіковану допомогу до приватної клініки “Глазко“, де досвідчені лікарі допоможуть вам відновити зорові функції.

Що така полярна катаракта?

Захворювання являє собою особливий тип катаракти, що характеризується змінами внутрішньої частини кришталика ока. Це називається полярністю, коли область затемнення формується в певній точці кришталика (полюсі). У результаті ускладнюється заломлення світла всередині ока, що в кінцевому підсумку призводить до погіршення зору, а в деяких випадках до повної втрати зорової функції в цьому секторі ока. Патологія буває декількох видів — передня та задня полярна катаракта — залежно від того, з якого боку кришталика відбулася зміна.

Причини полярної катаракти

До появи та розвитку хвороби може призвести генетична схильність, різні травми ока, довгостроковий вплив ультрафіолетових променів, старіння організму, запальні процеси або діабетична ретинопатія. Певні медичні стани, такі як цукровий діабет, також можуть підвищувати ризик розвитку захворювання.

Корисні та цікаві публікації про катаракту, інші очні захворювання, рекомендації для людей різних вікових груп і не тільки — в наших соціальних мережах:

Симптоми полярної катаракти

Симптоматика патології включає:

  1. Розмитість зображення. На початковій стадії зазвичай спостерігається погіршення різкості зору в певній області.
  2. Гало навколо джерел світла. Пацієнти можуть помічати ефект світіння чи кіл навколо джерел світла.
  3. Спотворення кольорів. У деяких випадках кольори можуть сприйматися спотворено.
  4. Відчуття дискомфорту. Деякі люди можуть відчувати неприємні відчуття або відчуття “піщинок” в оці.

Пацієнти також можуть відчувати складнощі під час читання чи під час роботи при близькому візуальному контакті.

Діагностика полярної катаракти

Що стосується діагностичних методів виявлення патології, то все починається з повного офтальмологічного огляду, включно з перевіркою зору та огляду очного дна. Також офтальмолог може вдатися до:

  • біомікроскопії — оцінки стану кришталика і зіниці за допомогою біомікроскопа;
  • визначення зорової гостроти — спеціальний тест дає змогу встановити ступінь погіршення зору;
  • ультразвукового дослідження (УЗД) або оптичної когерентної томографії (ОКТ) — перевірка внутрішніх структур ока.

Лікування полярної катаракти

У сучасній офтальмології позбутися хвороби можна тільки шляхом проведення операції з видалення ураженого кришталика. На сьогодні хірургія пропонує метод факоемульсифікації, який дає змогу видалити замутнений кришталик і замінити його штучним імплантом — інтраокулярною лінзою (ІОЛ). Цю процедуру часто виконують із застосуванням місцевої анестезії і в середньому вона триває всього кілька хвилин.

Профілактика полярної катаракти

Хоча повністю запобігти появі полярної катаракти неможливо (особливо в разі спадкової схильності до хвороби), дотримання певних запобіжних заходів значно знизить ризики розвитку патології. Вкрай важливо уникати будь-яких травм ока, тривалого впливу ультрафіолетових променів і підтримувати здоровий спосіб життя. Ба більше, регулярні огляди в офтальмолога можуть виявити початкові ознаки захворювання і своєчасно призначити необхідне лікування.

Записатись на прийом