Лікування глаукоми

ЛІКУВАННЯ
ГЛАУКОМИ

Глаукома — це група захворювань, поява яких пов’язана з порушенням відтоку водянистої рідини з ока. У нормальному стані ця рідина забезпечує харчування кришталика та рогівки, але якщо її циркуляція порушена, відбувається підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ). Цей тиск впливає на структури ока та зоровий нерв, що призводить до появи різних офтальмологічних і загальних симптомів.

Як визначити глаукому?

 • підвищення внутрішньоочного тиску;
 • звуження поля зору;
 • зміна зорового нерва.

Діагностика Глаукоми

Перший крок при зверненні – консультація фахівця та діагностика. В спеціалізованому центрі лікування глаукоми та хірургії катаракти Глазко можна отримати консультацію від професора, доктора медичних наук, кандидатів медичних наук. За потреби доступні консультації вузьких спеціалістів.

Діагностика глаукоми у нашій клініці в Одесі включає такі обстеження очей:

 • периметрія (визначення полів зору);
 • вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • визначення глибини передньої камери ока;
 • визначення товщини кришталика;
 • гоніоскопія (вимір величини кута між райдужкою та рогівкою);
 • вимір рефракційної здатності ока.

Для успішного лікування дуже важливо виявити глаукому на ранній стадії.

Чому GlazCo?

 • Найкращі фахівці України

  Наш персонал складається з досвідчених лікарів-офтальмологів з різними спеціалізаціями: офтальмохірурги, ретинологи та інші вузькопрофільні фахівці.

 • Вузька спеціалізація

  Спеціалісти займаються діагностикою та лікуванням катаракти і глаукоми у хворих усіх вікових груп.

 • Тільки перевірені методи лікування

  Всі послуги, що надаються в нашій клініці, є експертними, безпечними та безболісними. Ми використовуємо тільки перевірені методи лікування, щоб забезпечити найкращі результати для наших пацієнтів.

 • Турбота про кожного пацієнта

  Ми намагаємося забезпечити максимальну увагу кожному пацієнту, встановлюємо максимальний зв’язок між ним і лікарем та забезпечуємо супровід пацієнтів у період реабілітації після проведених офтальмологічних маніпуляцій.

 • Доступні ціни

  Лояльні ціни на офтальмологічні послуги, що дозволяють отримати якісне лікування клієнтам із різними доходами.

 • Сучасне обладнання

  Наш центр має унікальний комплекс сучасного обладнання від світових виробників. Вся лікувальна практика, яку ми надаємо, перевірена та безпечна для наших пацієнтів.

Лікування глаукоми

У нашому центрі очей ми пропонуємо всі методи лікування глаукоми, які пропонує сучасна офтальмологія:

Консервативне лікування

Непроникна глибока склеректомія

Лікування лазером

Трабекулектомія

Інші хірургічні операції

Імплантація шунта Ex-press Tube

Консервативне лікування

Наша команда досвідчених лікарів-офтальмологів індивідуально підбирає лікування для кожного пацієнта, обираючи найбільш відповідні препарати для боротьби з глаукомою.

Зокрема медикаментозне лікування в нашій приватній клініці передбачає режим закапування гіпотензивних засобів для зниження ВОТ, рекомендації з яких дає лікар після проведення всіх необхідних обстежень.

Регулярне та правильне використання цих медикаментів дозволяє не тільки контролювати внутрішньоочний тиск, але й запобігати прогресуванню захворювання та подальшому погіршенню зору. Підбір препаратів індивідуальний і залежить від особливостей перебігу глаукоми, тому препарати призначає офтальмолог, який проводить лікування.

Лікування лазером

До використання спеціального лазера вдаються у разі відсутності ефективності медикаментозних препаратів – він допомагає прочищати вологовідвідні канали та створює додатковий прохід для виходу водянистої рідини, що дозволяє нормалізувати показники ВОТ.

Інші хірургічні операції

Якщо лазерний метод не призводить до бажаного результату чи не є ефективним, застосовуються хірургічні методи, які створюють новий канал для відведення рідини.

Непроникна глибока склеректомія

Метод передбачає видалення частини трабекуляної тканини для покращення відтоку внутрішньоочної рідини. Є первинним вибором при відкритокутовій глаукомі, тому що:

 • максимально безпечний;
 • дозволяє одномоментно видалити глаукому;
 • створює пролонговані дренажні шляхи;
 • має мінімум ускладнень та коротший період реабілітації.

Трабекулектомія

Методика застосовується при розвиненій глаукомі та необхідності повторної операції. Має найтриваліший ефект за часом. Передбачає розтин очного яблука та виконання отвору в райдужній оболонці для підвищення відтоку внутрішньоочної рідини.

Імплантація шунта Ex-press Tube

Операція проводиться за окремих видів глаукоми, доцільність застосування вирішується індивідуально.

Наші спеціалісти

Заслужений лікар України, професор, головний консультант клініки GlazCo

Дмитрієв Сергій Костянтинович

Кандидат медичних наук

Гриценко Яків Анатолійович

Кандидат медичних наук

Лазарь Юрій Михайлович

Наші послуги

Найменування послугиВартість, грн.
Комплексна первинна діагностика з консультацією лікаря-офтальмолога700
Комплексна повторна діагностика з консультацією лікаря-офтальмолога (впродовж року)600
ФЕ з імплантацією ІОЛ Alcon SA60AT з антиглаукомною операцією33 000
ФЕ з імплантацією ІОЛ Alcon IQ SN60WF з антиглаукомною операцією40 000
ФЕ з імплантацією ІОЛ Alcon SN6ATT з антиглаукомною операцією44 000
ФЕ з імплантацією ІОЛ Alcon PanOptix TFNT00 з антиглаукомною операцією62 000
ФЕ з імплантацією ІОЛ Alcon PanOptix Toric з антиглаукомною операцією91 000
Антиглаукомна операція (трабекулектомія, НГСЕ)16 000
Антиглаукомна операція з імплантацією ExPress Tube35 000
Репозиція раніше імплантованої в інших клініках ІОЛ з фіксацією до склери і антиглаукомною операцією25 000

Часті питання

Чи може глаукома призвести до сліпоти?

Глаукома є однією з основних причин сліпоти у світі. Однак рання діагностика та адекватне лікування можуть уповільнити прогресування захворювання.

Чи обов’язково робити операцію при глаукомі?

Ні. У випадку ранньої діагностики патології, лікар може прописати медикаментозне лікування.

Чи буває глаукома без підвищеного внутрішньоочного тиску?

Так, буває. Глаукома на початкових етапах протікає безсимптомно. Вимірювання ВОТ — не єдиний спосіб діагностики глаукоми. Своєчасна діагностика допоможе уникнути ускладнень.

Хто знаходиться у групі ризику розвитку глаукоми?

Чинники ризику розвитку глаукоми включають:
– Вік старше 60 років.
– Спадковість.
– Діабет, гіпертонія чи серцеві захворювання.
– Травма ока чи попередні хірургічні втручання на очах.
– Міопія (короткозорість) чи гіперметропія (далекозорість).

ВІДГУКИ

 • Очень благодарна центру за маму. Через неделю после операции она уже видит. Европейский сервис, квалифицированный персонал, золотые руки хирурга — залог здоровья пациентов. Искренне желаю всему коллективу крепкого здоровья и благополучия!!! С уважением, Боровицкая Елена.

  Боровицкая Елена 15.01.2020 starstarstarstarstar
 • Многоуважаемые доктора и весь медицинский персонал, которые нам очень помогли: мужу и мне все сделали, вернули зрение. Вся наша семья и особенно я, благодарна профессору Сергею Константиновичу и к.м.н. Юрию Михайловичу Лазарю за золотые руки, чуткое отношение. С благодарностью семья Дячуки Б.Я. и М.Н. Удачи всему персоналу. Март 2020 года.

  Дячук Б.Я 10.03.2020 starstarstarstarstar

Виділення водянистої рідини в людському оці відбувається в передній камері, що забезпечує обмін речовин для кришталика та рогівки. Рідина повинна виходити з ока через спеціальні канали, щоб підтримувати рівень внутрішньоочного тиску в межах норми (18-24 мм рт. ст.). Розвиток глаукоми пов’язаний зі збільшенням кількості рідини в передній камері, викликаного порушенням її відтоку. У результаті рівень ВОТ перевищує позначку 25 мм рт. ст., що призводить до здавлення зорового нерва та його наступної атрофії. Характерною особливістю цієї патології є те, що вона починається безсимптомно та продовжує прогресувати з часом. Діагностика глаукоми можлива лише на пізніх стадіях розвитку, коли вже сталося ушкодження ока та виявились клінічні симптоми. Основні види Офтальмологи кваліфікують глаукому на дві форми: первинну та вторинну. До первинних видів патології належить: Відкритокутова глаукома – є найбільш поширеною та обумовлена дисфункцією вологовідвідних каналів або збільшеним виробленням рідини. Закритокутова глаукома – пов’язана із закритим кутом передньої камери та перешкоджає відтоку рідини. Пігментна глаукома – характерне відкладення пігментів і порушення відтоку рідини. Нормотензивна глаукома – не супроводжується підвищенням ВОТ, але може призвести до поступової атрофії зорового нерва. Вторинна форма хвороби постає як ускладнення інших офтальмологічних захворювань, які раніше переніс пацієнт. В одеському спеціалізованому центрі лікування глаукоми та хірургії катаракти Глазко лікування вторинної глаукоми спрямоване, в першу чергу, на боротьбу з основною патологією та може охоплювати післяопераційний, дистрофічний, факогенний, псевдоексфоліативний, запальний, іридокорнеальний, неоваскулярний і травматичний варіанти. Причини та симптоми Однією з основних причин розвитку глаукоми є порушення балансу між процесом утворення та виведення водянистої вологи з передньої камери ока. Існують певні фактори ризику, що підвищують ймовірність розвитку первинної форми глаукоми. Серед них: гіпертонічна чи гіпотонічна хвороби (підвищений/знижений артеріальний тиск); цукровий діабет; ендокринні порушення; літній вік (понад 60 років); стареча пресбіопія (вікова далекозорість); гіперметропія (далекозорість); травми очних яблук або неякісні оперативні втручання; тривала гормональна терапія. Глаукома може протікати без симптомів, коли внутрішньоочний тиск не досягає рівня, необхідного для появи клінічних ознак. На цьому етапі її можна виявити лише лабораторними методами. Симптоми глаукоми у клінічній стадії можуть бути такими: звуження поля зору, що виникає при підвищенні ВОТ і призводить до виключення периферичних ділянок із зорового процесу; поява ефекту туману чи сітки перед очима через здавлення окремих ділянок; біль та розпирання в очах, викликані заповненням очного яблука, яке погано розтягується, надлишком водянистої вологи; падіння гостроти зору, яке збільшується з часом і залежить від швидкості підвищення ВОТ; поява райдужного гало навколо джерел світла при погляді на них; почервоніння кон’юнктиви; почуття дискомфорту за яскравого світла. Для гострого нападу закритокутової форми глаукоми може бути характерний різкий головний біль на стороні ураження чи по всій голові, що супроводжується нудотою та блюванням. Симптоматика патології також може включати звуження полів зору, зниження гостроти зору, проблеми з адаптацією до зміни освітленості, біль в оці та голові, відчуття розпирання в очному яблуку, світлобоязнь і нечіткий зір, поява райдужного ореолу навколо джерел освітлення, нудоту та брадикардію (зниження частоти серцевих скорочень). Методи лікування глаукоми Лікування глаукоми здійснюється з метою нормалізації рівня ВОТ шляхом усунення причин симптомів і лікування основної нозології у випадку вторинної форми захворювання. Вартість послуги залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. Офтальмологи у нашому центрі можуть призначити консервативне, лазерне чи хірургічне лікування патології. Для зниження ВОТ і нормалізації трофіки внутрішньоочних структур використовуються препарати, які потрібно приймати регулярно: засоби для зменшення обсягу вироблення водянистої вологи, вітамінні препарати з нейропротекторною дією, препарати для покращення відтоку тощо. Лазерне лікування найефективніше на ранніх стадіях. Воно проводиться амбулаторно та малотравматично, допомагає швидко та безболісно покращити відтік рідини. Хірургічне втручання включає непроникну глибоку склеректомію, при якій видаляється ділянка фільтрувального апарату для відкриття прямого вологовідвідного каналу. Чому GlazCo – найкращий вибір для лікування глаукоми в Одесі? Спеціалізований центр лікування глаукоми та хірургії катаракти GlazCo надає своїм пацієнтам повний комплекс послуг у діагностиці та лікуванні глаукоми. Наш центр піклується про здоров’я очей та забезпечує кваліфіковане лікування завдяки досвідченим лікарям-офтальмологам із багаторічною практикою. Вартість лікування глаукоми в Глазко є доступною для всіх нужденних пацієнтів в Одесі. У нашому центрі ви можете розраховувати на високоякісну та кваліфіковану медичну допомогу: ми надаємо всю необхідну інформацію про захворювання та методи лікування, а стратегія роботи нашого центру націлена на максимальну безпеку та комфорт для клієнтів.

Записатись на прийом