БлогСтатті

Зонулярна катаракта — що це, причини, симптоми та лікування

Що таке зонулярна катаракта?

Зонулярна або як її ще називають плівчаста катаракта — це офтальмологічне захворювання, що характеризується змінами в кришталику ока. Патологічні процеси повністю зачіпають кришталик або окремі його шари. Цей стан — один із найпоширеніших видів катаракти, який також потребує негайної терапії.

У нормальному стані кришталик прозорий і дозволяє пропускати світлові промені, фокусуючи їх на сітківці. Однак за наявності цього синдрому кришталик тьмяніє та втрачає свою прозорість, що призводить до порушення зору.

Причини зонулярної катаракти

Серед основних причин виникнення цієї патології:

  • старіння організму;
  • генетична схильність; 
  • ультрафіолетове випромінювання;
  • куріння;
  • неконтрольований прийом деяких ліків.

Як правило, захворювання має вроджений характер. Найчастіше розвивається на обох очах відразу. У новонародженого малюка під час обстеження можна діагностувати патологію. За відсутності лікування хвороба прогресує.

Корисні та цікаві публікації про катаракту, інші очні захворювання, рекомендації для людей різних вікових груп і не тільки — в наших соціальних мережах:

Симптоми зонулярної катаракти

Це офтальмологічне захворювання характеризується такими симптомами:

  • поступове погіршення зору, особливо в умовах поганого освітлення;
  • утруднене читання або розпізнавання дрібних деталей;
  • зміна колірного сприйняття, що призводить до появи жовтуватого відтінку перед очима;
  • збільшення чутливості до яскравого світла;
  • поява “мушок” і кіл перед очима.

При виявленні у себе перерахованих вище симптомів необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. У клініці GlazCo приймають досвідчені офтальмологи з багаторічним стажем роботи, які проведуть діагностику та призначать відповідну терапію.

Діагностика зонулярної катаракти

Для постановки правильного діагнозу необхідно провести комплексне офтальмологічне обстеження. Лікар вдається до таких методів діагностики:

Також пацієнту можуть бути призначені аналізи крові, рентгенологічне дослідження, направлення до вузькопрофільних фахівців. 

Лікування зонулярної катаракти

Єдиним ефективним методом лікування катаракти є хірургічне втручання. Під час операції хірург видаляє помутнілий кришталик і замінює його штучною інтраокулярною лінзою (ІОЛ). Цей метод дає змогу відновити зір і поліпшити якість життя пацієнта. 

На закінчення додамо, що необхідно постійно стежити за здоров’ям своїх зорових органів. Адже завдяки їм ми можемо споглядати навколишній світ. Тому за наявності проблеми не варто відкладати візит до офтальмолога на потім — потурбуйтеся про свій зір уже сьогодні.

Записатись на прийом