БлогСтатті

Апаратне лікування зору — що це

Процес відновлення зорових функцій є найважливішим чинником, оскільки більшість інформації (близько 80%) людина сприймає з допомогою очей. Причому найнебезпечнішими джерелами погіршення зору є пристрої сучасних технологій, що застосовуються людиною у навчанні, побуті та на роботі.

У продовженні теми профілактики очних захворювань поговоримо про нюанси та різновиди апаратного втручання.

Що таке апаратне лікування зору?

Для забезпечення зору організм залучає складні та узгоджені дії всіх зорових аналізаторів головного мозку та структур ока. Будь-яке порушення призводить до дисбалансу передачі рецепторних сигналів і ланцюжка зв’язку в цілому, що неминуче позначається на загальному стані зору.

У сучасних реаліях основною групою ризику вважаються діти: часте використання смартфонів, планшетів, персональних комп’ютерів (ПК), ігрових приставок через телевізор і навіть електронних книг згубно впливає на зір організму, що не зміцнів.

То що ж це — апаратне лікування зору? Сьогодні медицина пропонує сучасні методи, здатні повернути зір на ранніх стадіях патології. До них якраз і належать прогресивні методики апаратного лікування у дітей та у дорослих.

Варто зазначити, що такі методи мають свої протипоказання:

  • глаукома з некомпенсованим внутрішньоочним тиском (ВОТ);
  • злоякісні новоутворення ока та його придатків;
  • виражене порушення прозорості оптичних середовищ ока;
  • розбіжна косоокість;
  • хронічні, гострі запалення повік та очного яблука.

Які захворювання лікуються апаратним лікуванням

За допомогою спеціальних апаратів лікуванню піддаються багато очних захворювань.

  1. Амбліопія.
  2. Астенопія.
  3. Астигматизм.
  4. Короткозорість (апаратне лікування зору при міопії).
  5. Далекозорість.
  6. Дистрофія очного дна.
  7. Комп’ютерний синдром
  8. Косоокість.
  9. Післяопераційний період.
  10. Спазм акомодації.
  11. Часткова атрофія очного нерва.

За наявності глаукоми клініка офтальмології GlazCo пропонує послуги апаратного лікування зору лазером. Також тут можна отримати консультацію щодо будь-яких інших способів лікування апаратом у висококваліфікованих лікарів. Є можливість проконсультуватися навіть у таких вузьких спеціалістів як лікар-ретинолог і дитячий офтальмолог.

Тривалість апаратного лікування

Для отримання максимально ефективного результату від апаратного лікування лікар-офтальмолог, як правило, призначає курс тривалістю від 10 до 20 днів (цифра може змінюватись в залежності від тяжкості патології). Проходити цей курс рекомендується щонайменше 2 рази на рік протягом кількох років.

Сама процедура може тривати від 40 хвилин до 1 години 30 хвилин. У середньому пацієнту призначається проходження 5 різних апаратів, а в середині курсу необхідно проконсультуватися з лікарем-офтальмологом для своєчасної корекції курсу. Після його завершення фахівець проводить комплексну діагностику для оцінки ефективності лікування та призначення проходження повторних курсів.

Корисні та цікаві публікації про різноманітні очні захворювання, рекомендації для людей різних вікових груп і не тільки — в наших соціальних мережах:

Переваги апаратного лікування

До переваг боротьби проти очних хвороб за допомогою апарату відноситься:

  • амбулаторний метод проведення процедур (без порушення щоденного графіка клієнта);
  • безболісний перебіг процесу;
  • позитивний результат без необхідності хірургічного втручання;
  • можливість застосування апарату дітям віком до 5 років (за умови особистої присутності біля дитини одного з батьків).

Види апаратного лікування зору

Щодо різновидів такого методу, то тут сучасна медицина пропонує досить широкий спектр послуг.

  1. Офтальморелаксатор — спеціальний тренажер для профілактики втоми очей та порушень гостроти зору при надмірному навантаженні.
  2. Офтальмо-хромотерапія — процедура для зняття больових відчуттів і запалення за допомогою кольорових інструментаріїв: червоного, зеленого, синього та жовтого.
  3. Лазеростимуляція — вплив на очі за допомогою лазерного променя за необхідності покращення живлення тканин.
  4. Електростимуляція — процедура, що включає подачу слабких електричних імпульсів в уражені тканини, у випадку міопії, дистрофії та інших зорових дефектів.
  5. Магнітотерапія — поліпшення кровопостачання очей шляхом впливу магнітними хвилями та полем за наявності тромбозів, крововиливу та інших патологій.

Записатись на прийом